Bez kategorii


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Blisko, coraz bliżej… 22. Biegu po Nowe Życie

 

13 maja 2023 – tak, tak to właśnie ta data. Jest więc blisko, coraz bliżej. Oczywiście Biegu po Nowe Życie, który tego dnia w Wiśle przywita się z publicznością. Po raz 12. w Beskidach, a po raz 22. w ogóle spotkają się osoby po przeszczepieniu, które w sztafetowym marszu nordic walking przejdą jeden kilometr głównym deptakiem wiślańskim wspólnie ze znanymi osobami ze świata filmu, teatru, estrady, sportu i mediów oraz autorytetami polskiej medycyny transplantacyjnej – lekarzami i koordynatorami, a także partnerami.

Dystans jest symboliczny, ale nasze przesłanie jak zawsze wielkie – będziemy wspierać świadome dawstwo narządów do przeszczepień, zachęcać do dawstwa żywego, mówić o polskiej transplantologii, a przede wszystkim spędzać czas wśród przyjaciół – tych, którzy mocno angażują się w promocję ważnej idei.

Kto tym razem przyjedzie do Wisły ? – śledźcie na bieżąco nasze media społecznościowe, ale już teraz zapowiadamy udział między innymi naszego ambasadora, współtwórcy Biegu Przemysława Salety, trenera personalnego Ady Palki, dziennikarza, w przeszłości znakomitego siatkarza Łukasza Kadziewicza, prezentera telewizyjnego i radiowego Michała Olszańskiego, aktorów: Joanny Kuberskiej, Krzysztofa Wacha, Marcina i Rafała Mroczków, rozśmieszającej publiczność w całej Polsce Olgi Łasak, czy pierwszego Polaka w NBA Cezarego Trybańskiego. Wśród sław polskiej medycyny na trasie zobaczymy prof. Romana Danielewicza – jednego z najwybitniejszych polskich transplantologów, prof. Alicję Dębską – Ślizień – prezesa Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego, dr hab. Jarosława Czerwińskiego – dyrektora ds. medycznych Poltransplantu, prof. Michała Zakliczyńskiego przeszczepiającego serca w Szpitalu Uniwersyteckim we Wrocławiu – jednym z najmłodszych polskich ośrodków transplantacji tego narządu, prof. Roberta Króla, który kieruje oddziałem transplantacyjnym katowickiego Szpitala Klinicznego im. Andrzeja Mielęckiego – w tym ośrodku przeszczepia się co roku najwięcej nerek. Będą z nami także lekarze transplantolodzy ze Śląskiego Centrum Chorób Serca, szpitali stołecznych i ośrodków transplantacyjnych z całej Polski. Nie zabraknie także koordynatorów transplantacyjnych Swoje sztafety wystawią również media ogólnopolskie, regionalne i lokalne. Szczegóły na naszym profilu FB. 22. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się 13 maja o 15:00 na rynku w Wiśle. Zapraszamy wszystkich do kibicowania uczestnikom wydarzenia, na miejscu będziecie mogli otrzymać świadectwo woli – to deklaracja że, w razie śmierci, zgadzasz się na to, by twoje narządy można było przeszczepić osobie chorej, dzięki czemu otrzyma ona nowe życie. To ważne dla lekarzy i Twojej rodziny.

 

 


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy