Bez kategorii


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Ogólnopolski Dzień Transplantacji. Wasze historie, nasze wzruszenia.

 

Ogólnopolski Dzień Transplantacji to okazja do spotkania z wyjątkowymi osobami, tymi, którzy dzięki nowym narządom otrzymali drugie życie. Osobami, jakich wiele wśród nas. Ich historie budują i uczą. Prezentujemy nagrane w studiu Radia Eska wywiady z Justyną, Magdą, Gosią i Rafałem – ich opowieści trzeba wysłuchać – wzruszają i zapadają w pamięć. Mogliśmy je Wam przedstawić dzięki Aegon – Towarzystwu Ubezpieczeń na Życie S.A. – partnerowi Biegu po Nowe Życie i Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji 2023.

Kiedy znalazłam się na oddziale chirurgii pomyślałam: To się naprawdę niedługo wydarzy. Lekarz wcześniej powiedział, że zostało mi trzy miesiące życia. I oto dostaję nowy narząd, nową szansę. To było niesamowite!” – historia Justyna jest naprawdę niesamowita. Oglądnijcie i posłuchajcie.

Justyna Lewandowska – Ogólnopolski Dzień Transplantacji 2023

“Tato mamy taką samą grupę krwi, ja Ci oddam tą nerkę” – słowa Magdy oddają wszystko.Dwanaście lat temu oddała nerkę swojemu Tacie.

Magda Kudlik – Ogólnopolski Dzień Transplantacji 2023

W Ogólnopolskim Dniu Transplantacji spotkaliśmy się także z przedstawicielem partnera, bez którego wsparcie działań promocyjnych na rzecz tej ważnej dziedziny medycyny byłoby niemożliwe.

Jan Zimowicz – Ogólnopolski Dzień Transplantacji 2023

“Jestem nadal tą samą osobą, którą byłam wcześniej. I to jest bardzo ważne, ponieważ tak naprawdę życie po transplantacji jest takim samym życiem jak to, które prowadziłam wcześniej, przed moją chorobą” poznajcie historię Gosi, która od dwóch lat żyje z nową wątrobą.

Małgorzata Polańska – Ogólnopolski Dzień Transplantacji 2023

“Czekając na swój przeszczep, z dnia na dzień, a właściwie z godziny na godzinę mój stan zdrowia się pogarszał”  – mówi Rafał, który osiem lat temu przeszedł transplantację wątroby.

Rafał Kątny – Ogólnopolski Dzień Transplantacji 2023

Justyna, Magda, Jan, Gosia i Rafał wystąpili w spotach promujących Ogólnopolski Dzień Transplantacji w Radiu Eska

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy