Bez kategorii


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Sport po przeszczepie

 

Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji zachęca do aktywności po przeszczepie. Bieganie, jazda na rowerze czy pływanie pomagają wrócić do zdrowia i sprawności. W Polsce organizowanych jest wiele wydarzeń, w których biorą udział osoby po transplantacjach. Przypominamy o kilku z nich.

Rajd we Wrześni

Po dwóch latach przerwy 3 maja we Wrześni wystartował Rodzinny Rajd Rowerowy, była to już 23. edycja wydarzenia. Uczestnicy pokonali 21- kilometrową trasę. Na czele liczącego ponad 5 tys. osób peletonu tradycyjnie wystartowały osoby po transplantacjach, często z całymi rodzinami.

– Dzięki współpracy z miastem Września po raz kolejny pokazaliśmy siebie i swoje historie, aby konsekwentnie budować świadomość społeczeństwa w dziedzinie przeszczepiania narządów – mówi Jan Stępniak , wrześnianin po transplantacji nerki i pomysłodawca kampanii.

Rajd “Organistów” i mistrzostwa

Kolejny rajd, VII Rajd dla transplantacji, odbył się w dniach od 23 do 27 maja, tym razem po Warmii i Mazurach. Organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja im. Bartka Kruczkowskiego “Organiści”. Uczestników można było zobaczyć na w Ornecie , Lidzbarku Warmińskim, Olsztynie i okolicach.

Od 2 do 5 czerwca w Krośnie odbywały się 17. już Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych. Uczestnicy zmierzyli się w tenisie ziemnym, lekkiej atletyce, tenisie stołowym pływaniu i darcie.

Kolejny Bieg po Nowe Życie

Fundacja Carita im. Wiesławy Adamiec oraz organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w ogólnopolskim wydarzeniu, jakim jest II Rajd Po Zdrowie. Rajd odbędzie się już 9 lipca o godzinie 9 w Poznaniu.

– Jego celem jest edukacja i integracja środowiska chorych na szpiczaka, ich bliskich i wszystkich zainteresowanych. Organizatorzy udowadniają, że będąc pacjentem szpiczakowym, przy pomocy współczesnej medycyny i wsparciu bliskich można żyć aktywnie i utrzymywać wysoką jakość życia – informują organizatorzy.

Przeczytaj także: Ćwierć wieku przeszczepień szpiku.

10 września odbędzie się 21. już Bieg po Nowe Życie, zapraszamy do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Uczestnicy wydarzenia wspierającego polską transplantologię, maszerować będą z kijami do nordic walking.

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy