Bieg po Nowe Życie


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

15. Bieg po Nowe Życie w królewskiej dzielnicy

Po raz pierwszy w Dzielnicy Wilanów, ale już po raz szósty w stolicy odbędzie się wielkie wydarzenie promujące polską transplantologię – Bieg po Nowe Życie.

Jubileuszowa edycja wydarzenia odbędzie się 7 września w miejscu wyjątkowym, bowiem gospodarzem wielkiego spotkania promującego transplantologię będzie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

To właśnie tam, na terenie wyjątkowego zespołu pałacowo-parkowego pomaszerują równie wyjątkowe sztafety 15. Biegu po Nowe Życie.

Punktualnie o godzinie 12:00, najpierw do rozgrzewki, a kilkanaście minut później do startu staną osoby po przeszczepieniu narządów, przedstawiciele świata medycyny oraz przyjaciele Biegu po Nowe Życie – gwiazdy ekranu, sportu, muzyki.

Jesteśmy dumni, że Bieg po Nowe Życie odbędzie się właśnie tutaj, w królewskiej dzielnicy. My również bardzo chętnie przyłączamy się do takich działań, które mają za zadanie uświadomić społeczeństwu jak ważną dziedziną jest transplantologia. Ponadto tegoroczny 15. Bieg po Nowe Życie doskonale wpisze się również w duże święto naszej dzielnicy, Dni Wilanowa – mówi zastępca dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, Artur Buczyński.

Wśród gości Biegu po Nowe Życie nie zabraknie znanych osób, które od lat mocno wspierają polską transplantologię. Na trasie pojawią się m.in. Przemysław Saleta, Jerzy Mielewski, Łukasz Kadziewicz, Jarosław Jakimowicz, Odeta Moro, Michał Mikołajczak, Marcin Mroczek, Urszula Dębska, Agnieszka Rylik, Marek Plawgo czy Olga Kalicka.

Już dziś gorąco zachęcamy, by tego dnia być razem z nami – zapraszamy mieszkańców Warszawy do przybycia, kibicowania sztafetom, bowiem trasa tegorocznego marszu prowadzić będzie urokliwymi alejkami zespołu pałacowo-parkowego tuż przy wilanowskim pałacu.

Wydarzeniu jak zwykle towarzyszyć będzie szereg atrakcji, a każdy kto tego dnia pojawi się w Wilanowie, przy specjalnym namiocie Biegu po Nowe Życie będzie mógł porozmawiać z osobami po przeszczepieniu oraz otrzymać Świadectwo Woli – plastikową kartę z wyrażeniem indywidualnej zgody na pobranie po śmierci narządów do przeszczepu.

Do zobaczenia podczas jubileuszu Biegu po Nowe Życie!

 


Bieg po Nowe Życie ONLINE za nami - dziękujemy!

Czytaj więcej...
Partnerzy