Bieg po Nowe Życie


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Po raz dziewiąty zostaną wręczone nagrody „Drugiego Życia”

 

Gala Polskiej Transplantologii. Na dzień przed Biegiem po Nowe Życie, po raz dziewiąty zostaną wręczone nagrody „Drugiego Życia”

Tradycyjnie na dzień przed Biegiem po Nowe Życie w Wiśle zostaną uhonorowane osoby i instytucje, które szczególnie zasłużyły się dla medycyny transplantacyjnej, czy to w praktyce medycznej czy naukowo lub promocyjnie.  Kto otrzyma nagrody w tym roku? Przekonamy się 17 maja w Hotelu Gołębiewski, kiedy na scenie pojawią się nagrodzeni w sześciu kategoriach:  Osobowość polskiej transplantologii, Aktywni dla transplantacji, Media o transplantacji, Aktywni po transplantacji oraz Rok w polskiej transplantacji. Zostanie wręczona również nagroda specjalna Biegu po Nowe Życie.

 

 

Jak co roku otwieramy drzwi i serca dla Biegu po Nowe Życie, wydarzenia, które łączy ludzi, daje nadzieję i mocno wspiera – chcemy być częścią tego wsparcia. Gala „Drugie Życie” jest z nami od 2015 roku, warto doceniać co roku tych, którzy tak wiele robią dla donacji i transplantacji w Polsce – mówi  Jarosław Brożyna – dyrektor Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

 

 

Po raz ósmy wyróżnienia przygotował jeden z najwybitniejszych polskich artystów-grafików Andrzej Pągowski. Bardzo dużo dobrego stało się w polskiej transplantologii w zeszłym roku. Liczba przeszczepień jest tego dowodem. Nagrody „Drugiego Życia”, które wręczymy w przeddzień Biegu po Nowe Życie trafią do osób oraz instytucji, które miały swój udział w tym sukcesie, bezpośrednio lub edukacyjnie i promocyjnie – mówi Przemysław Saleta – współtwórca i ambasador wydarzenia.

 

 

Nagrody „Drugiego Życia” w minionych latach otrzymali nieżyjący już prof. Marian Zembala – kardiochirurg, jeden z pionierów polskiej transplantologii i wieloletni dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, prof. Adam Maciejewski – jeden z najwybitniejszych na świecie chirurgów rekonstrukcyjnych i mikro naczyniowych, który przeprowadził pierwszą w Polsce  operację przeszczepienia twarzy, oraz prof. Wiesław Jędrzejczak, który jako pierwszy w Polsce dokonał udanych przeszczepów szpiku kostnego.  Nagrody trafiły także do prof. Magdaleny Durlik, kierującej Kliniką Transplantologii, Immunologii, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych UCK WUM w Warszawie, Romana Danielewicza, jednego z najwybitniejszych polskich transplantologów, przewodniczącego Krajowej Rady Transplantacyjnej, profesora Zbigniewa Włodarczyka, który stworzył ośrodki przeszczepiania nerek w Poznaniu i Bydgoszczy oraz prof. Piotra Kalicińskiego, transplantologa dziecięcego związanego od 1980 roku z „Instytutem – Pomnikiem Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Prof. Kaliciński, który będzie uczestnikiem 24. Biegu po Nowe Życie, wykonał pierwsze udane przeszczepienie wątroby w Polsce (1990), pierwsze przeszczepienie części wątroby od żywego dawcy (1999), pierwsze jednoczasowe przeszczepienie wątroby i nerki (2001), pierwsze przeszczepienie wątroby i jelita (2002).

24. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się 18 maja o 15:00 na rynku w Wiśle.


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy