Bieg po Nowe Życie


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

17. Bieg po Nowe Życie już 3 października w Warszawie!

Bieg po Nowe Życie wraca do realnego świata. Największa polska inicjatywa społeczna promująca świadome dawstwo narządów, po czerwcowej edycji wirtualnej, wraca do „rzeczywistego” Wilanowa. Podobnie jak w zeszłym roku uczestników wydarzenia przyjmie Muzeum Pałacu Króla Jana III.

– Cieszymy się, że także i w tym roku, mimo wielu przeciwności niezależnych od nas, możemy działać na rzecz transplantologii właśnie tu, w tak pięknym miejscu – mówi ambasador i współtwórca Biegu po Nowe Życie Przemysław Saleta.
Z powodu aktualnej sytuacji epidemicznej wydarzenie zostanie zorganizowane z szeregiem zabezpieczeń, nie zmienia się natomiast godzina jego rozpoczęcia. Pierwsze sztafety zobaczymy na starcie o 12:00. Na symbolicznej trasie marszu nordic walking pojawią się jak zawsze osoby po przeszczepieniu, przedstawiciele świata medycyny oraz osoby znane z ekranów telewizyjnych, świata filmu, teatru, estrady, sportu czy mediów. Nie zabraknie także przyjaciół i partnerów projektu. 17. Biegowi po Nowe Życie będzie towarzyszyć, organizowana po raz pierwszy na tak dużą skalę, debata o transplantologii.
W pałacowej oranżerii, która zostanie zamieniona na studio telewizyjne poruszać będziemy niezwykle ważne tematy dotyczące stanu oraz wyzwań najważniejszej dla nas gałęzi medycyny. W studiu pojawią się znakomici goście ze świata medycyny transplantacyjnej, osoby po przeszczepieniu czy ludzie kultury i sportu – informuje Arkadiusz Pilarz, dyrektor Biegu po Nowe Życie. W ramach debaty zaplanowano pięć głównych bloków dyskusyjnych, podczas których goście porozmawiają m.in. o koordynacji transplantacyjnej, istotnych sprawach społecznych dotyczących transplantacji czy żywym dawstwie narządów. Przemysław Saleta będzie gospodarzem jednej z części debaty z udziałem ludzi kultury i sportu.
– Postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy warto angażować się w sprawy społeczne i jak wykorzystywać swój wizerunek, by skutecznie pomagać – mówi Saleta.

 


Za nami 17. Bieg po Nowe Życie!

Czytaj więcej...
Partnerzy