Bieg po Nowe Życie


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

FORUM MŁODYCH – BO NOWE JEST NADZIEJĄ W SZCZECINIE

 

By wiedzieć więcej o donacji i transplantacji. Netto Arena 3 kwietnia 2024.

Blisko 3000 uczniów ze szczecińskich szkół spotka się osobiście z zespołami transplantacyjnymi oraz osobami po przeszczepieniu. Młodzież pozna ciekawe, często wzruszające historie już 3 kwietnia podczas Forum Młodych – BO NOWE JEST NADZIEJĄ, które odbędzie się  w Netto Arenie.

To drugie takie wydarzenie w Polsce po edycji gdańskiej, która miała miejsce w styczniu tego roku. Tym razem Fundacja Pasjonaci Życia wspólnie z miastem Szczecin zapozna młodzież ze szczecińskich szkół ponadpodstawowych z tematyką donacji i transplantacji narządów w Polsce.

Cieszymy się, że Forum zagości w naszym mieście z ważnym przekazem, który – mamy nadzieję – skutecznie trafi do osób wchodzących w dorosłość. Pokażemy blisko 3000 uczniów czym tak naprawdę jest transplantacja. Młodzi dowiedzą się, że dla wielu chorób to jedyna szansa na drugie życie i dlaczego tak ważna jest deklaracja woli oddania po śmierci narządów do przeszczepienia, co sam mocno wspieram mówi Piotr Krzystek – prezydent Szczecina.

Po sukcesie gdańskiego Forum, z udziałem 3000 młodych ludzi z 37 szkół Gdańska, Sopotu i Gdyni, Żukowa i Malborka postanowiliśmy powtórzyć wydarzenie w Szczecinie, który jest  jednym z najważniejszych polskich ośrodków transplantacyjnych – informuje Arkadiusz Pilarz. W ciągu ponad dwóch godzin młodzież w Netto Arenie będzie miała okazję posłuchać kilkunastu wywiadów  z ekspertami – lekarzami transplantologami z całej Polski, koordynatorami transplantacyjnymi i przede wszystkim poznać osoby po przeszczepieniu, które ze sceny opowiedzą swoje wzruszające historie – dodaje Pilarz.

Powtórzę to, co mówiłem w Gdańsku – dajemy przede wszystkim rzetelne informacje, a nie wiadomości przekazywane na zasadzie, że ktoś gdzieś coś usłyszał. Wpływamy w ten sposób na wrażliwość młodych ludzimówi dr hab. Maciej Romanowski – transplantolog, kierownik szczecińskiej Kliniki Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego    nr 1, który zainspirowany gdańskim Forum postawił sobie za cel, by kolejne spotkanie odbyło się w Szczecinie.

Forum Młodych – BO NOWE JEST NADZIEJĄ potrwa od 11:00 do 13:15.

 


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy