Bieg po Nowe Życie


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Młodzież dla donacji i transplantacji

 

Młodzież dla donacji i transplantacji. Pierwsze takie Forum. Ergo Arena 25 stycznia 2024.

25 stycznia w Ergo Arenie odbędzie się Forum Młodych – BO NOWE JEST NADZIEJĄ.  Wydarzenie organizowane przez Fundację Pasjonaci Życia wspólnie z miastem Gdańsk i Uniwersyteckim Centrum Klinicznym będzie poświęcone donacji i transplantacji narządów w Polsce.  Zastanowimy się jak najlepiej i najskuteczniej trafić z przekazem „donacyjnym” do osób wchodzących w dorosłość podkreśla Arkadiusz Pilarz – dyrektor projektu.

Do udziału zaprosiliśmy młodzież z województwa pomorskiego – pomysł bardzo się spodobał, odzew jest naprawdę duży, możemy się spodziewać 3000 młodych ludzi z kilkudziesięciu szkół Gdańska, Sopotu i Gdyni, będą z nami także młodzi ludzie z Żukowa i Malborka. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie 5000 osób, czekamy na kolejne zgłoszenia – informuje Arkadiusz Pilarz. Z kim spotka się młodzież ? z ekspertami – lekarzami transplantologami z całej Polski, koordynatorami transplantacyjnymi i przede wszystkim osobami po przeszczepieniu. Co chcemy osiągnąć? pokazać czym tak naprawdę jest transplantacja jako najskuteczniejsza metoda leczenia wielu chorób dająca szansę na drugie życie, dlaczego tak ważna jest deklaracja woli oddania po śmierci narządów do przeszczepienia i rozmowa o tym z najbliższymi – dodaje Pilarz. Data została wybrana nieprzypadkowo. Dzień później, co roku, obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Transplantacji.

Wśród autorytetów medycyny transplantacyjnej, którzy spotkają się z młodzieżą będą miedzy innymi prof. Radosław Owczuk – anestezjolog, dziekan Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Roman Danielewicz – chirurg, transplantolog, przewodniczący Krajowej Rady Transplantacyjnej,  dr hab. Jacek Wojarski – kardiochirurg, transplantolog,  z Kliniki Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

 


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy