Bieg po Nowe Życie


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

O donacji i transplantacji narządów w Ergo Arenie

 

O donacji i transplantacji narządów w Ergo Arenie. Forum Młodych – BO NOWE JEST NADZIEJĄ już 25 stycznia.

Ponad 3000 uczniów z 37 szkół ponadpodstawowych Gdańska, Sopotu, Gdyni oraz Żukowa i Malborka weźmie udział w Forum Młodych – BO NOWE JEST NADZIEJĄ.  Wydarzenie organizowane z okazji przypadającego dzień później Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji będzie pierwszym na taką skalę w Polsce spotkaniem młodych ludzi poświęconym donacji i transplantacji narządów.

Opowiemy młodzieży, która przyjedzie do Ergo Areny o trudnych, i niezwykle ważnych społecznie sprawach. Wyjaśnimy czym jest donacja i transplantacja narządów, przedstawimy najważniejsze fakty i liczby, swoimi doświadczeniami w pracy lekarza transplantologa podzielą się ci, którzy ten zawód wykonują na co dzień. Będzie okazja spotkać się z koordynatorami transplantacyjnymi, a przede wszystkim wysłuchać poruszających historii nie tylko biorców i dawców rodzinnych mówi Arkadiusz Pilarz – dyrektor wydarzenia. Spotkamy się także z byłymi znakomitymi polskimi sportowcami, medalistami Mistrzostw Świata i Europy Arturem Siódmiakiem i Mariuszem Wlazłym, których zapytamy o to, czy warto i jak użyczać swojego wizerunku angażując się w akcje społeczne – dodaje Pilarz.

O swoich doświadczeniach opowiedzą młodzieży między innymi będą miedzy innymi prof. Alicja Dębska-Ślizień  – kierownik Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych  gdańskiego UCK, prof. Maciej Romanowski – chirurg, transplantolog, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej SPSK w Szczecinie, dr Maciej Duda z Kliniki Kardiochirurgii UCK w Gdańsku oraz koordynatorki transplantacyjne dr Anna Pszenny i Anna Milecka.

 


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy