Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Są gotowi podzielić się szpikiem

 

Zakończyła się XIII edycja projektu HELPERS’ GENERATION. Wzięło w niej udział 65 uczelni z całej Polski. Najwięcej potencjalnych dawców szpiku zarejestrował Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Wolontariuszami byli studenci różnych kierunków

W akcję zaangażowanych było 64 wolontariuszy z warszawskiej uczelni, byli to studenci z pięciu kierunków: lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, technik stomatologicznych, farmacji i pielęgniarstwa. Na początku grudnia na terenie uczelni pojawiły się stanowiska fundacji DKMS.

– Przez tydzień nasi liderzy edukowali i zachęcali studentów do zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku dla pacjentów chorych na nowotwory krwi. Akcja cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem. Mamy już jej wyniki. Okazało się, że na naszej uczelni udało się zarejestrować aż 425 potencjalnych dawców. To najlepszy wynik spośród wszystkich uczelni biorących udział w projekcie – informuje WUM.

Wiosną kolejna edycja akcji

Projekt HELPERS’ GENERATION realizowany był przez IFMSA-Poland Oddział Warszawa w współpracy z Fundacją DKMS. Kolejna edycja odbędzie się wiosną tego roku.


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy