Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

15-latka po transplantacji szpiku zakażona koronawirusem

 

U 15-latki po transplantacji szpiku przebywającej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu stwierdzono zakażanie koronawirusem. Stan dziewczynki jest stabilny.

Pracuje zespół ekspertów

Jak informuje placówka, w z związku wykryciem przypadków zakażenia koronawirusem u pacjenta oddziału przeszczepowego oraz bezobjawowego zakażenia u jednej osoby z personelu, prof. Leszek Szenborn, kierujący Dywizją Pediatryczną Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu w czasie epidemii, powołał w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” USK zespół ekspercki.

Do pracy w klinice została oddelegowana dr Agnieszka Matkowska-Kocjan, specjalista pediatrii i chorób zakaźnych, wspólnie z kierownictwem kliniki planuje testy u wszystkich osób z kontaktu z zakażonymi.

W piątek 3 kwietnia zastępca dyrektora USK ds. lecznictwa Bogusław Beck, kierujący Sztabem Kryzysowym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu podjął decyzję o wykonaniu 45 badań personelowi kliniki oraz opiekunowi pacjenta. W sobotę 4 kwietnia badania w kierunku wirusa SARS-CoV-2 były kontynuowane wobec wszystkich pacjentów, pracowników kliniki, włącznie z personelem pomocniczym, administracyjnym i usługowym kliniki, który kontaktował się z pacjentami i personelem Przylądka Nadziei w ciągu ostatnich 14 dni.

Testy są także wykonywane u opiekunów pacjentów, którzy w trakcie ostatnich dwóch tygodni przebywali na terenie kliniki. Do tej pory w Przylądku Nadziei pobrano 200 próbek. W przeprowadzonych badaniach szpital wspiera finansowo Fundacja na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.


18. Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy