Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

16. i 17. „Akcja Serce” w ciągu tygodnia

 

Dwa razy w ciągu minionego tygodnia załogi 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego wykonały loty w ramach „Akcji Serce”. Oba loty ratujące życie zrealizowali lotnicy z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego. Zeszłotygodniowe loty były już 16. i 17. w tym roku „Akcją Serce” 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego. Niemal wszystkie wykonywali lotnicy z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego, w jednym przypadku poleciała załoga z 33. Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego.

Dwa loty po nowe życie

16. tegoroczna „Akcja Serce” rozpoczęła  się popołudniu 30 lipca, po potwierdzeniu możliwości wykonania lotu. Po przygotowaniu samolotu przez personel Grupy Obsługi Technicznej, 31 lipca o godzinie 05:07 samolot M-28 Bryza wystartował z krakowskiej 8. Bazy Lotnictwa Transportowego, ab po ponad 5 godzinach szczęśliwie powrócił na macierzyste lotnisko. Lot odbył się po trasie Kraków – Warszawa – Poznań Krzesiny – Kraków.

Kolejna, 17. tym roku „Akcja Serce” odbyła się 2 sierpnia. Samolot M-28B/PT “Glass cockpit” Bryza transportował zespół transplantologów wraz z wyposażeniem specjalistycznym po trasie Kraków – Babimost – Warszawa – Kraków. Z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego samolot wystartował o godzinie 9.50, a powrócił tam o godzinie 14:37.

Zdjęcie: 3sltr.wp.mil.pl, st. chor. sztab. Wojciech Hrabia

 

 


20 czerwca - Nowy termin 16. Biegu po Nowe Życie!

Czytaj więcej...
Partnerzy