Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

67 przyjaciół Orkiestry uratowało innym życie

 

13 października obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Dawcy Szpiku. W Polsce tylko w bazach Fundacji DKMS zarejestrowanych jest aż 1 749 332 potencjalnych dawców komórek macierzystych. 87 795 dawców z baz DKMS na całym świecie podarowało innym szansę na życie.

Zaangażowanie wielu osób

Do akcji rejestrowania potencjalnych dawców przyłącza się wiele środowisk, np. przez ostatnich 7 Finałów WOŚP, Fundacja DKMS przy współpracy ze sztabami przeprowadziła aż 735 akcji, podczas których zarejestrowało się 18 797 osób, aż 63 z nich podarowało cząstkę siebie potrzebującym pacjentom z ponad 20 krajów.

Podczas 25. Pol’and’Rock Festival udało się zarejestrować aż 1013 osób, spośród których 2 osoby stały się faktycznymi dawcami szpiku i uratowały komuś życie. Łącznie w ciągu trzech lat obecności DKMS na festiwalach Pol’and’Rock zarejestrowanych zostało 1779 osób, a 4 osoby stały się dawcami.

Obalają mity

Fundacja DKMS to stali bywalcy strefy organizacji pozarządowych na Akademii Sztuk Przepięknych Pol’and’Rock Festival. W tym roku także ich nie zabrakło i mimo zmienionej formy Festiwalu Fundacja DKMS zorganizowała 2 warsztaty: “Igłą w kręgosłup? Obalamy mity na temat dawstwa komórek macierzystych” oraz “HematoPOEZJA – czyli w pięknych słowach o krwi, szpiku i transplantacjach”.

Więcej informacji o tym, jak się zarejestrować można znaleźć na stronie www.dkms.pl


Za nami 17. Bieg po Nowe Życie!

Czytaj więcej...
Partnerzy