Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Akcja w szkołach i stu dawców szpiku

 

Projekt #KOMÓRKOMANIA adresowany jest do uczniów, rodziców oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji potencjalnych dawców. Zainicjowała ją Fundacja DKMS.

Akcja trwa od września 2016 roku, wspierają ja kuratorzy oświaty. – Naszą intencją jest uwrażliwienie środowiska szkolnego na potrzeby drugiego człowieka, w tym konkretnym przypadku, każdej osoby dotkniętej nowotworem krwi – informuje Fundacja DKMS.

Akcja odniosła ogromny sukces, już 100 osób zarejestrowanych w ramach tego projektu zostało dawcami faktycznymi. Setnym dawcą został Konrad, który zarejestrował się w 2017 roku, podczas akcji edukacyjno- rejestracyjnej zorganizowanej w szkole średniej, w której się uczył. Konrad skończył naukę w liceum, rozpoczął studia w Warszawie i wtedy odebrał telefon z fundacji, że na jego pomoc czeka ciężka chora osoba, że jest czyimś genetycznym bliźniakiem. Konrad nie wahał się ani chwili, został dawcą faktycznym.

Szkoły zainteresowane udziałem w akcji wszystkie przydatne informacje znajdą tutaj.


Już w kwietniu 16. Bieg po Nowe Życie!

Czytaj więcej...
Partnerzy