Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Bielscy strażacy pomagają

 

Bielscy strażacy zachęcają do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. Sami są gotowi oddać swoje – komórki macierzyste i szpik kostny, aby uratować komuś życie.

Strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej przyłączyli się do akcji Zestaw na 5, którą organizuje DKMS. W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Im więcej osób będzie zarejestrowanych w bazie dawców szpiku kostnego, tym większa szansa dla osób chorych na białaczkę i inne choroby układu krwiotwórczego na znalezienie zgodnego genetycznie dawcy niespokrewnionego.

W trosce o zdrowie chorych obywateli strażacy zachęcają do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku i sami się rejestrują.

– Jest to kolejny przykład na to, że strażacy pomagają nie tylko w czasie pożarów czy likwidacji skutków miejscowych zagrożeń. Włączanie się w akcje, dzięki którym mogą pomóc tym najbardziej potrzebującym, jest dla nich największą satysfakcją, zgodnie ze strażacką maksymą: Bogu na chwałę, ludziom na ratunek! – informuje  oficer prasowy komendanta miejskiego PSP w Bielsku-Białej st. kpt.  Patrycja Pokrzywa.


18. Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy