Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Cała Łódź szuka dawcy dla Hani

 

9-letnia Hania z Łodzi lubi muzykę, pięknie gra na fortepianie. Niestety, od zeszłego roku dziewczynka musi walczyć z ciężką chorobą – ostrą białaczką limfatyczną.

Hania większość czasu spędza w szpitalu. Lekarze mówią, że chemioterapia nie wystarczy, potrzebny jest także przeszczep szpiku. Na razie nie udało się znaleźć dla 9-latki genetycznego bliźniaka. Łódź zaangażowała się w akcję pomocy. 20 października zainaugurowano w mieście “Dzień Dawcy Szpiku dla Hani i Innych”, akcja potrwa do końca miesiąca. To zakrojona na bardzo szeroką skalę akcja rejestracji dawców.

W ramach działań promocyjnych na ulicach Łodzi zawiśnie ponad 1500 plakatów, będą malowanki dla najmłodszych oraz komunikaty w miejskiej komunikacji. Z całego serca zapraszam wszystkich łodzian do zaangażowania. Dzielmy się tym, co najcenniejsze. Zawalczmy o życie Hani! Możemy to zrobić – mówiła podczas konferencji zapowiadającej akcję prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Kciuki za Hanię

Jak wylicza Fundacja DKMS, w Łodzi dawców, czyli osób, które uratowały komuś życie jest 89, a osób, które są zarejestrowane w bazie jest 18 tysięcy.

O pomoc dla Hani apelują przede wszystkim bliscy i przyjaciele dziewczynki. W akcję zaangażowali się nauczyciele i uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, której Hania jest uczennicą. W ciągu dwóch dni udało zarejestrować 60 potencjalnych dawców. Wszyscy w szkole trzymają kciuki za dzielną dziewczynkę.

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku odbędzie się jeszcze 30 października w godzinach od 10 do 18 w Hotelu Borowiecki (ul. Kasprzaka 7/9) oraz 30 i 31 października w godzinach od 10 do 18 w XIII LO im. Marii Piotrowiczowej (ul. Eliasza Chaima Majzela 4).

Zdjęcie: Radosław Jóźwiak / UMŁ


Już w kwietniu 16. Bieg po Nowe Życie!

Czytaj więcej...
Partnerzy