Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Centrum Zdrowia Dziecka zaprasza lekarzy na szkolenia

 

W Instytucie Pomniku Centrum Zdrowia Dziecka odbyło się pierwsze testowanie sprzętu zakupionego w ramach projektu SIMVID przez szkoleniowców z Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów. To pięć dwustanowiskowych symulatorów laparoskopowych wirtualnej rzeczywistości, przystosowanych do pracy zespołowej.

Szpital zaprasza na darmowe szkolenia lekarzy szkolących się w chirurgii dziecięcej oraz w chirurgii ogólnej, a także specjalistów w tych i pokrewnych dziedzinach zabiegowych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności w zakresie chirurgii laparoskopowej i torakoskopowej. Z myślą o nich powstał „Program wszechstronnego szkolenia w wideochirurgii (chirurgii minimalnego dostępu) w oparciu o zaawansowane techniki symulacji PO WER-SIMVID”. Celem projektu, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój (PO WER), jest przeszkolenie jak największej liczby lekarzy w zakresie przygotowania do wykonywania zabiegów technikami minimalnego dostępu poprzez rozwój ich kompetencji zawodowych i kwalifikacji. Projekt realizowany będzie do 2021 roku.

Szkolenia w ramach projektu PO WER-SIMVID są całkowicie bezpłatne, uczestnicy mają zapewnione darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie przez okres trwania kursu. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

 


Bieg po Nowe Życie ONLINE za nami - dziękujemy!

Czytaj więcej...
Partnerzy