Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Charytatywnie dla Dziecięcego Centrum Transplantacji

 

Jacek Wierzbicki ma dwie miłości: fotografię i muzykę. Potrafił je połączyć. Piękne zdjęcia artysty będą licytowane w przerwach w czasie zbliżającego się kolejnego koncertu z cyklu “Gwiazdy Jazzu charytatywnie dla Dziecięcego Centrum Transplantacji w Centrum Zdrowia Dziecka”.

 

Koncert odbędzie się już 20 stycznia w Starym Młynie Hotelu Boss w (Warszawa – Miedzeszyn). Zaprasza na niego profesor Piotr Kaliciński, kierownik Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów. Wystąpią gwiazdy: Adam Bałdych i Krzysztof Dys, Monika Borzym z zespołem, Kasia Pietrzko Music Trio.

Projekt utworzenia Dziecięcego Centrum Transplantacji powstał ponad 10 lat temu, pomysłodawcy wzorowali się na najlepszych światowych ośrodkach jak King’s College Hospital w Londynie czy Children’s Hospital w Pittsburgu. Utworzenie w 2010 roku Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej umożliwiło w latach 2011-2015 realizację tego pomysłu. Powstały: dwudziestołóżkowy Oddział Transplantacji Narządów, sześciostanowiskowy Oddział Intensywnej Terapii Transplantacyjnej a także Poradnia Transplantacyjna i Chorób Wątroby z trzema gabinetami lekarskimi.

Dochód z ostatniego koncertu wyniósł 50 tys. zł. Z pieniędzy tych zakupiono m.in. dwa specjalistyczne łóżeczka dla dzieci.


Bieg po Nowe Życie ONLINE za nami - dziękujemy!

Czytaj więcej...
Partnerzy