Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Czwarty w tym roku przeszczep serca w Krakowie

 

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II otrzymał informację z Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantacji “Poltransplant” o potencjalnym dawcy serca dla jednego z pacjentów placówki, czekającego na pilną transplantację serca.

W przypadku transplantacji serca ważna jest każda minuta

Wyzwaniem stało się zorganizowanie transportu, bo ośrodek zgłaszający dawcę jest oddalony od Krakowa, na dojazd samochodem trzeba byłoby zarezerwować około 4 godzin, tymczasem to maksymalny czas od pobrania serca do transplantacji.

Medycy po raz kolejny poprosili o pomoc wojskowych, wykorzystany został ich śmigłowiec, o wsparcie poproszona została także 3 Grupa Poszukiwawczo Ratownicza Kraków – 3rd Search and Rescue Group, która, jak informuje krakowska placówka, po przeanalizowaniu lotu, z ogromnym zaangażowaniem podjęła się transportu zespołu transplantacyjnego deklarując, że na miejsce medycy dotrą w niewiele ponad godzinę i tyle samo zajmie im droga powrotna, już z pobranym do przeszczepu sercem.

Czytaj także: 30 lat z przeszczepionym sercem

Zabieg się udał

Zabieg się udał, pacjent wraca do sił. To była czwarta już w tym roku transplantacja serca w krakowskim szpitalu. W zeszłym roku mimo pandemii wykonano tutaj 26 przeszczepień serca.

Zdjęcie: www.szpitaljp2.krakow.pl

Hotel Gołębiewski – Główny Partner 20. Biegu po Nowe Życie

 

 


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy