Bieg po Nowe Życie


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Erasmus + – trzy pracowite dni w Wiśle za nami.

 

Trzy pracowite dni w Wiśle z nami. Wizyta przedstawicieli Slovenija Transplant i słoweńskich organizacji pacjenckich w Polsce to kolejny etap realizacji unijnego projektu „Mamy w sobie niejedno życie”. Dotychczas mieliśmy okazję pracować online, końcem zeszłego tygodnia przyszedł czas na dyskusję o sytuacji i problemach transplantologii oraz dawstwa w obu krajach oraz rozmowy o tym jakie podjąć działania i jakich użyć narzędzi, by ten temat był jeszcze lepiej znany w społeczeństwie.

Realizowany we współpracy ze Slovenija Transplant projekt ma z jednej strony zebrać w całość w formie książki dobrych praktyk najlepsze doświadczenia  w zakresie promocji transplantacji i dawstwa narządów, z drugiej wyszkolić kadrę ambasadorów – edukatorów w obu krajach. W zespołach edukacyjnych w Polsce i Słowenii znajdą się osoby po przeszczepieniu, które wcześniej wezmą udział w warsztatach autoprezentacyjnych.

Celem projektu jest, by każdy z ambasadorów po szkoleniu poprowadził w swoim kraju spotkania edukacyjne. Korzystając z prezentacji oraz własnych doświadczeń przekazywał swoją historię i rzetelną wiedzę o transplantacji i dawstwie.

Ten temat będzie z kolei omawiany podczas spotkania w Słowenii planowanego na koniec lutego.


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy