Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Festiwal „12 Godzin Serce Mazur”

 

Fundacja Dla Transplantacji – Zostaw Serce Na Ziemi, której prezesem jest kardiochirurg i transplantolog, dr n. med. Zygmunt Kaliciński, zbiera na aparaturę, która wydłuża czas przydatności serca do przeszczepienia z 4 do 12 godzin.

To aparatura The OCS Heart Trans Medic, zaawansowany sprzęt służący do transportu pobranego do przeszczepu serca. Zastosowane w nim rozwiązanie stwarzające warunki bliskie do tych w ludzkim organizmie.

Przeczytaj także: Do domu z małą pompą.

Akcję wspierają autorytety medyczne

Obecne procedury przeszczepu wykluczają możliwość zastosowania takiego urządzenia. Koszt jednorazowego sprzętu potrzebnego do jednego przeszczepu to około 200 tys. zł. Fundacja, organizator akcji „12 godzin dla życia”, próbuje zdobyć 2 mln złotych, pieniądze, które pozwolą na zakup 10 aparatów The OCS Heart i uratują życie 10 pacjentów. Działania fundacji wspierają autorytety medyczne, m.in. prof. Mariusz Kuśmierczyk, prof. Bohdan Maruszewski, prof. Piotr Kaliciński, prof. Roman Danielewicz.

Festiwal w Mrągowie

Cleo, Margaret i HLA4 wystąpią podczas trzeciej już edycji Festiwalu „12 Godzin Serce Mazur”. Festiwal wspiera zbiórkę pieniędzy przeznaczoną właśnie na sprowadzenie do Polski specjalistycznego sprzętu The OCS Heart. Obecnie takiego sprzętu w Polsce nie ma.

– Chcemy przenieść nas z „epoki lodowcowej” (transport serca odbywa się w lodzie) do czasów współczesnych! – komentuje  dr. n. med. Zygmunt Kaliciński.

Festiwal odbędzie się w pięknym amfiteatrze w Mrągowie już 2 lipca. Bilety można kupić na stronie dlatransplantacji.pl.

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

 

 


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy