Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Festiwal wspierający transplantologię

 

Festiwal 12 Godzin Serce Mazur to cykliczna impreza wspierająca polską transplantologię oraz Fundację Dla Transplantacji – Zostaw Serce na Ziemi,

Festiwal odbywa się w Mrągowie, 4 sierpnia obędzie się już 4. edycja tego wydarzenia. Wystąpią Ania Dąbrowska, Bryska, Jerzy Kryszak oraz HLA 4transplant. Cel od jak co roku jest taki sam, to zbiórka na aparaturę The OCS Heart firmy TransMedics*. Bilety można kupić tutaj.

Pobrane serce można przetrzymywać dłużej poza organizmem

The OCS Heart to zaawansowany sprzęt służący do transportu pobranego do przeszczepu serca. Zastosowane w nim rozwiązanie stwarzające warunki bliskie do tych w ludzkim organizmie.

Przeczytaj także: Do domu z małą pompą.

– Sprzętu OCS Heart potrzebuje rocznie kilkunastu pacjentów wymagających skomplikowanej i wielogodzinnej operacji. W ich przypadku ograniczenie czasu operacji, wraz z transportem, do 4 godzin jest praktycznie niemożliwe do wykonania. A każda dodatkowa minuta radykalnie zmniejsza szansę pacjenta na przeżycie. Dlatego organizatorzy akcji #12GodzinDlaŻycia podjęli się niewyobrażalnego. Próbują zdobyć fundusze na zakup aparatów OCS Heart, dzięki którym uda się uratować życie najbardziej zagrożonej grupy pacjentów. Jednorazowy koszt użycia sprzętu wynosi 250 000 zł. Biorąc pod uwagę finansowy aspekt przedsięwzięcia organizatorzy przewidują, że w początkowej fazie wdrożenia systemu OCS Heart w Polsce, będziemy mogli użyć sprzętu w przypadku 10-15 najbardziej skomplikowanych operacji rocznie – informuje fundacja.

Działania fundacji wspierają autorytety medyczne, m.in. prof. Mariusz Kuśmierczyk.

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

 

 


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy