Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Grypa w natarciu. Szpital przekłada zabiegi

 

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu ze względu na potwierdzone przypadki zarażenia wirusem grypy AH1N1 wprowadził zakaz odwiedzin pacjentów na terenie całej placówki przy ul. Borowskiej 213.

Wstrzymano także wszystkie planowe przyjęcia do Kliniki Kardiologii oraz Kliniki Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej, o czym poinformowano telefonicznie pacjentów. Pacjenci obu klinik w miarę możliwości będą wypisywani do domu. Osoby, które trafią do szpitala w ramach SOR, a wymagać będą hospitalizacji w którejś z tych klinik, będą kierowane do innych placówek.

Szpital prosi pacjentów, którzy mają zaplanowane hospitalizacje, a występują u nich objawy grypopodobne o kontakt i zmianę terminu. Ograniczenia w wizytach wprowadziły także inne szpitale. Lekarze apelują do chorych, by w razie zachorowania nie zwlekali ze zwróceniem się po pomoc. Nieleczona grypa może dać bardzo groźne powikłania.

Na zdjęciu: We wrześniu Uniwersytecki Szpital Kliniczny otworzył kolejną 21 salę bloku operacyjnego – kardiochirurgiczną salę hybrydową, jedną z najnowocześniejszych sal tego typu w Polsce. Koszt inwestycji to ponad 7 mln. złotych. Sala została wybudowana dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Zdrowia oraz środkom własnym USK.


15. Bieg po Nowe Życie już 7 września!

Czytaj więcej...
Partnerzy