Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

I Kongres Pacjentów z Niewydolnością Serca

 

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu organizuje I Kongres Pacjentów z Niewydolnością Serca, którego hasłem przewodnim będzie: „Wspólna droga, wspólny cel. Moje jutro”!

Kongres odbędzie się 5 czerwca w zabrzańskim Multikinie. – Niewydolność serca stanowi dzisiaj jedno z największych wyzwań współczesnej medycyny. To schorzenie, któremu zazwyczaj towarzyszą inne choroby, co powoduje, że opieka nad pacjentem ma charakter kompleksowy. Wzrastająca świadomość znaczenia tej choroby sprawia, że w chwili obecnej coraz większą uwagę poświęca się doświadczeniu osób bezpośrednio nią dotkniętych – zapraszają organizatorzy.

Spotkanie będzie miało charakter debaty, w której wiedzą będą dzielić się sami pacjenci i ich bliscy. W kongresie wezmą udział także chorzy czekający na przeszczep serca. Rok 2018 był dla Śląskiego Centrum Chorób Serca rekordowy, jeśli chodzi o transplantologię, wykonano tutaj 103 przeszczepy: 76 transplantacji serca oraz 27 transplantacji płuc. Zabrze prowadzi jeden z najbardziej dynamicznych i aktywnych programów transplantacyjnych w Europie. Marzenie profesora Zbigniewa Religii o tym, by w Zabrzu wykonać 100 transplantacji w ciągu roku, spełniło się z nawiązką.

 


Już w kwietniu 16. Bieg po Nowe Życie!

Czytaj więcej...
Partnerzy