Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Imponujący szpital za ponad 1,2 mld zł [WIZUALIZACJE]

 

Budowa nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu jest już na ukończeniu. Gotowe budynki mają zostać oddane do użytku wiosną, a na początku 2020 roku przyjęci zostaną pierwsi pacjenci.

Rozmach inwestycji jest imponujący, budowa pochłonie ponad 1,2 mld zł. Sam tylko nowoczesny sprzęt medyczny, w który wyposażona zostanie placówka, to koszt kilkudziesięciu milionów złotych. Pacjenci będą tutaj diagnozowani, leczeni i rehabilitowani na najwyższym, światowym poziomie. W szpitalu liczącym ponad 900 łóżek będą 24 sale operacyjne, w tym dwie hybrydowe oraz dwie dostosowane do instalacji telemanipulatorów chirurgicznych. Placówka będzie służyła także rozwojowi nauki.

Jeden z pierwszych oddziałów w Polsce

W krakowskim szpitalu wykonuje się m.in. przeszczepy szpiku. Ośrodek Hematologiczny w grodzie Kraka ma długa historię, powstał jeszcze w 1950 roku. Jego twórcą był Julian Aleksandrowicz. Była to pierwsza w naszym Klinika Internistyczna o wyraźnym profilu hematologicznym. To tam w 1958 roku profesor Aleksandrowicz przeprowadził pierwszy przeszczep szpiku pomiędzy siostrami bliźniaczkami.

Dzisiaj w Oddziale Klinicznym Hematologii krakowskiej placówki prowadzona jest nowoczesna diagnostyka i leczenie zanikowych i rozrostowych chorób krwi. Od 1998 roku w Oddziale Klinicznym Hematologii przeprowadzane są zabiegi transplantacji szpiku kostnego. Oddział Przeszczepiania Szpiku Kostnego dysponuje dziewięcioma pojedynczymi stanowiskami, przeprowadzono tutaj ponad tysiąc transplantacji.

Wizualizacje ze strony internetowej inwestycji www.nssu.cm-uj.krakow.pl

 

Wjazd na Szpitalny Oddział Ratunkowy

 

Patio

 

Wejście do rejestracji

 

Jedna z 24 sal operacyjnych

 

Łazienka

 

Gabinet lekarski

 

Sala z łóżkami dla pacjentów

 

Sala seminaryjna

 

 


Bieg po Nowe Życie ONLINE za nami - dziękujemy!

Czytaj więcej...
Partnerzy