Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Jesteś dawcą? Sprawdź, jakie masz przywileje

 

Dawcy szpiku i narządów mogą w Poznaniu jeździć komunikacją miejską za darmo. Tak zdecydowali jeszcze w zeszłym roku poznańscy radni.

Radni zdecydowali, że z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską mogą korzystać osoby, które mają tytuł Zasłużonego Dawcy Przeszczepu. Dostają go osoby, które oddały szpik lub komórki macierzyste więcej niż jeden raz oraz dawcy narządu. By podróżować za darmo, trzeba mieć przy sobie legitymację “Zasłużony Dawca Przeszczepu” razem z dokumentem tożsamości lub imienną kartę PEKA z zapisaną informacją o uprawnieniu.

Posiadacze legitymacji „Zasłużony Dawca Przeszczepu” mogą korzystać także z innych przywilejów.  W całej Polsce mogą: korzystać poza kolejnością z ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, korzystać poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach, bezpłatnie (do wysokości limitu finansowania) zaopatrywać się w leki objęte wykazem leków refundowanych oraz wykazem leków, które można stosować w związku z oddawaniem krwi (preparaty witaminowe, kwasu foliowego i żelaza).

Zdjęcie: www.poznań.pl


Za nami 17. Bieg po Nowe Życie!

Czytaj więcej...
Partnerzy