Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Jubileusz Instytutu Kardiologii

 

Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – Aninie obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia. Ośrodek ten od wielu lat plasuje się w ścisłej czołówce najlepszych tego typu placówek w Polsce. Instytut jest szpitalem wysokospecjalistycznym o najwyższym stopniu referencyjności, a od 2017 roku należy do elitarnego grona instytucji naukowych wyróżnionych najwyższą kategorią A+.

Instytut Kardiologii jest głównym klinicznym ośrodkiem kardiologiczno-kardiochirurgicznym o najwyższym stopniu referencyjności, ważnym ośrodkiem kształcenia podyplomowego w dziedzinie kardiologii oraz szybko rozwijającym się ośrodkiem naukowym. Jednym z głównych kierunków działalności klinicznej Instytutu Kardiologii jest kardiochirurgia oraz transplantacje serca.

W ośrodku wykonywane są także przeszczepienia wielonarządowe. 30 sierpnia zeszłego roku przeprowadzono tutaj pierwszą w Polsce jednoczesną transplantację serca i wątroby. Pionierska operacja została wykonana u 50-latka ze schyłkową niewydolnością serca oraz wrodzoną chorobą wątroby. Mężczyzna otrzymał narządy od jednego dawcy.

Sympozjum z okazji 40. lecia

Instytut Kardiologii prowadzi także program jednoczesnej transplantacji serca i nerki. To szansa dla pacjentów ze schyłkową niewydolnością serca, którzy z powodu schyłkowej niewydolności nerek nie mogą być zakwalifikowani do przeszczepienia serca, jak również dla tych, którym z powodu niewydolności serca nie wykonywano transplantacji nerek.

Instytut Kardiologii zaprasza na Sympozjum Naukowe zorganizowane z okazji 40-lecia swojego powstania. Sympozjum przeznaczone jest dla lekarzy i personelu medycznego i będzie prowadzone przez pracowników naukowych Instytutu Kardiologii. W ramach sesji plenarnych odbędą się także dyskusje panelowe z udziałem zaproszonych ekspertów. Na sympozjum przedstawione zostaną najnowsze osiągnięcia w zakresie kardiologii oraz kardiochirurgii. Udział w konferencji jest bezpłatny. O możliwości udziału decyduje kolejność zgłoszeń. Wydarzenie odbędzie się 31 maja w Warszawie.

Więcej informacji i szczegółowy program można znaleźć tutaj.

Na zdjęciu: konferencja prasowa po pierwszym w Polsce udanym jednoczesnym przeszczepieniu serca i wątroby

 


Już w kwietniu 16. Bieg po Nowe Życie!

Czytaj więcej...
Partnerzy