Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Już 40. transplantacja wątroby w tym roku

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie poinformował o tym, że w placówce przeszczepiono już 40. wątrobę w tym roku.Zabieg skończył się sukcesem.
Przeczytaj także: Kolejny lot po życie.
Zabieg odbył się w niedzielę 9 lipca. Placówka informuje, że już po raz kolejny ogromne wsparcie okazała jej Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej. Samolot M28B Bryza przetransportował na swoim pokładzie szczecińskich medyków wraz z narządem do przeszczepu.
Pobranie odbyło się setki kilometrów dalej
W krakowskim szpitalu wątrobę pobrali lekarze oddziału chirurgii ogólnej i transplantacyjnej SPWSZ – Paweł Szakoła i Dominika Hornung oraz pielęgniarka Monika Igielska.
– Lot do Goleniowa rozpoczął się dokładnie o 9.07 i zakończył o 10.49. Z lotniska zespół ruszył wprost na blok operacyjny szpitala przy ul. Arkońskiej, gdzie czekał już pacjent. Po południu było już po wszystkim, a wybudzony pacjent wrócił na oddział – informuje placówka.
W Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie pacjenci i personel medyczny świętowali wiosną tego roku tysięczny przeszczep. Pierwsza transplantacja tego narządu odbyła się tutaj 23 lata temu.

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.


 


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy