Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Już siedem lotów po nowe życie

 

Już siedem lotów z organem do transplantacji na pokładzie wykonała w tym roku załoga z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach. Ostatni lot wykonano po trasie Gdynia – Poznań – Gdynia 21 listopada.

Dzień wcześniej dyżurna Służba Operacyjna Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej otrzymała zadanie przygotowania transportu medycznego organu przeznaczonego do przeszczepu, z prośbą wystąpił zespół transplantologów z Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Poleciał dowódca bazy

Do zadania wytypowano załogę samolotu transportowo – desantowego M28B, z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego, z Gdyni-Babich Dołów. Samolot wystartował o godzinie 07.04. Załogą Bryzy dowodził kmdr pil. Andrzej Szczotka, dowódca 43 Bazy Lotnictwa Morskiego. Po godzinnym locie samolot lądował na poznańskim lotnisku Ławica i już po godzinie i sześciu minutach wystartował w drogę powrotną, z organem przeznaczonym do przeszczepu na pokładzie.

O godzinie 10.15 samolot wylądował na gdyńskim lotnisku, skąd personel medyczny natychmiast pojechał gdańskiej kliniki. Była to siódma w tym roku akcja transportu organów do przeszczepu, przeprowadzona przez załogę z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego.

 


Bieg po Nowe Życie ONLINE za nami - dziękujemy!

Czytaj więcej...
Partnerzy