Historie ludzi


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Kamilowi siłę daje marzenie o przeszczepie

 

Kamil Graczek chce pokonać na rowerze trasę z Jaworzna do Koszalina, to 1000 kilometrów.

Przeczytaj także: Sport daje szczęście.

“Rajd Przeszczepienia Marzeń” to wyprawa rowerowa, która ma nieść za sobą ideę przeszczepów narządów.  To nie tylko jazda na rowerze, to podróż ku marzeniom i niesienia nadziei dla wszystkich, którzy czekają na drugą szansę – informuje Kamil.

Problemy pojawiły się nagle

W 2016 roku, gdy Kamil miał zaledwie 22 lat, zaczął mieć problemy z nerkami.  – To był dla mnie ogromny szok, ponieważ nigdy wcześniej nie chorowałem. Od 2019 roku codziennie toczę walkę na granicy zdrowia, poddając się dializom które trwają 4 godziny, 3 razy w tygodniu – opowiada mężczyzna.

10 maja 2023 roku dostałem pierwsze wezwanie do przeszczepu w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Niestety, ze względów zdrowotnych transplantację trzeba było odroczyć. Udało się pokonać problemy, Kamil jest znowu na liście oczekujących.

Czekając na nowe życie, nie marnuje ani dnia. Zdecydował się na wyjątkowe przedsięwzięcie – indywidualny rajd rowerowy o nazwie “Rajd Przeszczepienia Marzeń”.

– Moja podróż która rozpocznie się w Jaworznie, skąd ruszę w długą trasę do Koszalina. Ten rajd ma szczególne znaczenie, ponieważ za jego pomocą pragnę promować ideę przeszczepów narządów. To właśnie dzięki przeszczepowi nerki, mam szansę na nowe życie. Chcę podzielić się moją historią, by ukazać innym, jak wielką siłę może dać nam dar życia od innego człowieka – informuje Kamil.

Zbiórka na wyprawę

Kamil prosi o wsparcie finansowe, bo koszt wyprawy bardzo obciąża jego budżet.   – Wasza darowizna pomoże pokryć koszty organizacji rajdu, odpowiednich ubrań i sprzętu, jedzenia i zakwaterowania, które zapewnią mi siłę i odpowiednią regenerację na tej trudnej (dla mnie) trasie – wyjaśnia. Wesprzeć Kamila można tutaj.

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

 

 


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy