Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Kolejna „Akcja Serce”. Już 19. w tym roku

 

Dziewiętnasty raz w tym roku załoga 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego wspólnie z cywilnym personelem medycznym wykonała lot w ramach „Akcji Serce”. Udział w niej wzięli lotnicy z 33. Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego.

Samolot M-28 Bryza wystartował 21 sierpnia o godzinie 05:53, odbył lot po trasie Powidz – Warszawa – Katowice – Powidz. Załoga przetransportowała zespół transplantacyjny wraz ze specjalistycznym wyposażeniem. „Akcja Serce” zakończyła o godzinie 11:11, kiedy po blisko 4 godzinach w powietrzu załoga szczęśliwie powróciła na macierzyste lotnisko.

“Akcja Serce” ratuje życie

Sierpniowa „Akcja Serce” była drugą w tym roku akcją wykonaną przez lotników z Powidza. W tym roku 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego zrealizowało dziewiętnaście tych szczególnych lotów,  z czego siedemnaście realizowały załogi z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego a dwie lotnicy z 33. Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego.
Na potrzeby „Akcji Serce” w 3. Skrzydle Lotnictwa Transportowego w gotowości utrzymywana jest załoga i samolot do wykonania lotu ratującego życie.

Zdjęcie: 3sltr.wp.mil.pl/pl

 

 


20 czerwca - Nowy termin 16. Biegu po Nowe Życie!

Czytaj więcej...
Partnerzy