Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Kolejny lot po serce i nowe życie dla pacjenta

 

Załoga samolotu M28B z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej po raz trzeci w tym roku poleciała z transplantologami na pokładzie po serce dla ciężko chorego pacjenta.

Gdy tylko Dyżurna Służba Operacyjna Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej otrzymała zadanie przygotowania procedury transportu organu do przeszczepu w ramach “Akcji Serce”, zgodnie z przyjętym schematem do wykonania zadania wytypowano załogę samolotu transportowo – desantowego M28B z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego, z Gdyni-Babich Dołów.

Bryza dowodzona przez kapitana Tomasza Kawulę wystartowała o godzinie 14.55, kierując się do Warszawy. Tam na lotnisku na pokład samolotu weszli lekarze zespołu transplantacyjnego z Kliniki Kardiologii i Transplantologii Instytutu Kardiologii z Warszawy Anina, o godzinie 17.42 Bryza wystartowała do Rzeszowa, lądując o godzinie 18.35 na lotnisku Jasionka. Zespół medyczny pojechał do Krosna, gdzie przeprowadzono pobranie narządu. O godzinie 23.18 samolot poleciał do Warszawy z sercem na pokładzie, lądując na Okęciu dziesięć minut po północy. Zespół transplantacyjny pojechał do kliniki, gdzie czekał już pacjent, a samolot szczęśliwie wrócił do bazy,


Za nami jubileusz Biegu po Nowe Życie!

Czytaj więcej...
Partnerzy