Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Kolejny lot po życie

 

Na pokładzie transportowej Bryzy z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego już po raz czwarty w tym roku znalazł się organ przeznaczony do przeszczepu. Samolot poleciał z Gdyni-Babich Dołów do Warszawy.

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej uczestniczy w Akcji Serce od 2007 roku. Kolejny już w tym roku lot wykonała 2 czerwca. Był sobotni wieczór, gdy Dyżurna Służba Operacyjna Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej otrzymała zadanie przygotowania transportu organu przeznaczonego do przeszczepu.

Z prośbą o pomoc zwróciła się Klinika Kardiochirurgii i Transplantologii Instytutu Kardiologii w Warszawie. Do wykonania zadania wytypowano załogę samolotu transportowo-desantowego M28B, dowódcą był kpt. pil. Marek Buczek. Samolot wystartował w niedzielę o godzinie 7.04 z lotniska Oksywie, z organem przeznaczonym do przeszczepu i zespołem transplantologów. O godzinie 7.59 transportowa Bryza wylądowała na lotnisku Okęcie, skąd personel medyczny natychmiast wyruszył do kliniki, w której już czekał pacjent. Niewiele ponad godzinę później Bryza wróciła do bazy.

Zdjęcie: blmw.wp.mil.pl


Zapisz się na 16. Bieg po Nowe Życie ONLINE - już 21 czerwca - godz. 16.00. Zapraszamy

Czytaj więcej...
Partnerzy