Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Książka, którą warto mieć

 

(Nie) moje serce to książka Joanny Prorok, która po 149 dniach czekania dostała nowe serce. Warto ją przeczytać, bo to książka, która daje nadzieję chorym.

Joanna zaczęła chorować jeszcze jako dziecko, męczyła się bardziej i szybciej, niż jej rówieśnicy. Gdy miała 13 lat, trafiła do szpitala z zapaleniem płuc. Wtedy lekarze wykryli, że coś nie tak jest z jej sercem, zaczęły się dokładne badania, padła diagnoza: kardiomiopatia przerostowa. Jej walkę z chorobą opisaliśmy na portalu transplantologia.info tutaj.

Joanna napisała książkę. To pamiętnik który, może dodać otuchy innym chorym. Książkę zdecydowało się wydać PWN, udało się zebrać pieniądze na druk, można ją już kupić w wielu księgarniach internetowych.

– Ze wzruszeniem przeczytałem otrzymany od Autorki, Pani Joanny Prorok, zapis dni, jakiego starannie dokonywała w oczekiwaniu na ratunek w postaci transplantacji serca. Nadzieja i lęk o życie mieszały się często z rezygnacją i brakiem nadziei, kiedy objawy ciężkiej choroby serca się nasilały i pomimo leczenia uniemożliwiały czasami nawet wstanie z łóżka – pisze profesor Marian Zembala, kardiochirurg, transplantolog.

 


Za nami jubileusz Biegu po Nowe Życie!

Czytaj więcej...
Partnerzy