Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Książka ku pokrzepieniu serc

 

Ta znakomita książka ma wyjątkowo długi tytuł: „Ku pokrzepieniu wątrób trzustek nerek i serc, czyli jak zachorować, przejść przez chorobę i wyzdrowieć, na ile się da”.

Autorów jest czterech: Zbigniew Pastuszak, Roman Asyngier, Kamila Belczyk-Panków, Artur Popek. Chcą dać nadzieję pacjentom walczącym o zdrowie.

Cztery prawdziwe historie

– Transplantacja. Dla jednych straszne słowo, dla innych nadzieja. Daje życie i daje zdrowie. Niektórzy nic o niej nie wiedzą, inni nic nie chcą wiedzieć. Opisujemy cztery prawdziwe historie. Jest nas czworo. Połowa po przeszczepach, połowa poważnie chora. Aktualnie wszyscy zdrowi. Piszemy w różnym stylu i mamy różną wrażliwość. Piszemy i poważnie, i żartobliwie, ale zawsze szczerze. Tacy jesteśmy w normalnym życiu. I jesteśmy tacy jak Ty. Mamy wyjątkowe doświadczenia i dzielimy się nimi z Tobą. Jeśli chorujesz – musisz przeczytać. Jeśli choruje ktoś bliski Ci – musi dostać tę książkę. Jeśli jesteś zdrowy – przeczytaj, obserwuj siebie i innych, i działaj, gdy zauważysz symptomy choroby. Jeśli nie wierzysz w transplantację – uwierz. Jeśli się boisz – przestań – napisali autorzy.

Prof. Zbigniew Pastuszak, były szef Wydziału Ekonomicznego UMCS, jest po transplantacji wątroby. Gdy czekał na operację, brakowało mu takiej książki. – Postanowiłem sobie, że jeśli przeżyję, napiszę o wszystkim co mi się przytrafiło i w jaki sposób sobie z tym poradziłem. To dla tych ludzi, którzy żyją sobie spokojnie, pracują, imprezują, a pewnego dnia mogą się dowiedzieć, że są poważnie chorzy. Poważnie, czyli śmiertelnie – mówi Zbigniew Pastuszak w rozmowie z portalem lubelski.pl.

Książkę można kupić w wielu księgarniach internetowych.

 

 


Zapisz się na 16. Bieg po Nowe Życie ONLINE - już 21 czerwca - godz. 16.00. Zapraszamy

Czytaj więcej...
Partnerzy