Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Lekarze wygrali bitwę, wygrają też wojnę

 

9-letnia Hania choruje na białaczkę. Dziewczynka jest pacjentką Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, przeszła tutaj transplantację szpiku. Tydzień po zabiegu okazało się, że dziewczynka zakaziła się koronawirusem. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Szpital poinformował 14 kwietnia, że dziewczynka wróciła do zdrowia

– Nasza słodka mała pacjentka odnowiona po przeszczepie i na dodatek już po dwóch ujemnych badaniach w kierunku SARS-CoV2! Zgodnie z zaleceniem Specjalistów Chorób Zakaźnych wchodzę jeszcze do niej w pełnym rynsztunku prosto z NASA. Może niebawem będziemy mogli zluzować trochę reżim sanitarny – pisze na Facebooku profesor Krzysztof Kałwak. Zapowiada, że na razie udało się wygrać bitwę, ale uda się też wygrać całą wojnę.

Walka z koronawirusem trwa

Zaraz po wykryciu zakażeniu w Hani w placówce powołano zespół ekspercki. W piątek 3 kwietnia, w związku z wykryciem zakażenia u Hani, zastępca dyrektora USK ds. lecznictwa Bogusław Beck kierujący Sztabem Kryzysowym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu podjął decyzję o wykonaniu 45 badań personelowi kliniki oraz opiekunowi dziewczynki.
W sobotę 4 kwietnia badania w kierunku wirusa SARS-CoV-2 były kontynuowane wobec wszystkich pacjentów, pracowników kliniki, włącznie z personelem pomocniczym, administracyjnym i usługowym kliniki, który kontaktował się z pacjentami i personelem Przylądka Nadziei w ciągu ostatnich 14 dni.

Ze względu na przypadki zakażenia koronawirusem w USK nieczynne są obecnie:

– Centralna Izba Przyjęć – ul. Curie-Skłodowskiej;
– Intensywna Terapia Dziecięca ul. Curie-Skłodowskiej;
– Klinika Chorób Wewnętrznych i Alergologii, ul. Marii Curie-Skłodowskiej;
– Klinika Ginekologii i Położnictwa, ul. Borowska 213.
– Klinika Ortopedii, ul. Borowska 213.
– Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii, ul. Borowska 213.

Zdjęcie: www.facebook.com/krzysztof.kalwak


Zapisz się na 16. Bieg po Nowe Życie ONLINE - już 21 czerwca - godz. 16.00. Zapraszamy

Czytaj więcej...
Partnerzy