Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Lekarze z UCK na pogrzebie prezydenta

 

Obchody 70-lecia Chirurgii Akademickiej w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym połączone z oficjalnym otwarciem ośrodka transplantacji wątroby w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym zostały przełożone.

Organizatorzy: Rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Oddział Gdański Towarzystwa Chirurgów Polskich wkrótce poinformują o nowym terminie wydarzenia. Konferencja połączona z oficjalnym otwarciem ośrodka transplantacji wątroby w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym miała się odbyć 17 stycznia. Gośćmi konferencji i wykładowcami mieli być członkowie zespołu Kliniki Chirurgii Ogólnej Transplantacyjnej i Wątroby, którzy nadzorują proces powstawania ośrodka transplantacji wątroby w Gdańsku. Wydarzenie zostało przełożone.

To właśnie lekarze z gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego przez wiele godzin z poświęceniem próbowali uratować życie prezydenta Pawła Adamowicza. W sobotę lekarze wzięli udział pogrzebie zamordowanego samorządowca. Żona prezydenta dziękowała im w czasie uroczystości mówiąc, że zrobili wszystko, co było w ludzkiej mocy, by uratować życie jej męża.


15. Bieg po Nowe Życie już 7 września!

Czytaj więcej...
Partnerzy