Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Lot z sercem na pokładzie

 

Kolejny pacjent Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu przeszedł transplantację serca i dostał szansę na nowe życie. Pomogli policjanci i żołnierze.

Przeczytaj także: Styczeń w transplantologii.

To nie pierwszy raz, kiedy wrocławski szpital ratując życie współpracuje z policjantami. – Tym razem po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń oraz zgodnie z obowiązującymi procedurami do wykonania zadania została wyznaczona załoga policyjnego Bella-407 GXi, który na co dzień stacjonuje w Warszawie. Policyjni lotnicy wczesnym popołudniem w niedzielę wyruszyli do szpitala położonego w województwie podlaskim, w którym znajdował się dawca – informuje policja.

W drodze powrotnej policyjna maszyna na pokładzie miała medyków oraz przewożone w specjalnym pojemniku serce dla 52-letniego pacjenta. Lot z Podlasia do Modlina zajął niecałą godzinę.

Serce dla 52 letniego pacjenta @PolskaPolicja

Kolejny etap podniebnej sztafety

Na lotnisku w Modlinie czekała już gotowa do startu wojskowa Bryza. Wojskowi lotnicy od dawna w ramach Akcji Serce wspierają transplantologów coraz częściej współpracując przy tym z policjantami. – Transport organów do przeszczepu wspólnie z wojskiem realizowaliśmy już po raz szósty – mówi insp. pil. Robert Sitek, naczelnik Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji KGP.

Lot w wykonaniu lotników z 33. Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego przebiegł sprawnie i bez zbędnej zwłoki. Transport zajął w sumie około 2,5 godziny, o połowę krócej, niż drogą lądową.

– Pacjent, dla którego tym razem organizowaliśmy transport serca, ze względu na stan, w jakim się znajdował, wymagał natychmiastowej transplantacji – mówi cytowany przez portal policja.pl Mateusz Rakowski, koordynator do spraw transplantacji serca wrocławskiego szpitala. 

Zdjęcie: policja.pl

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy