Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Lupy dla chirurgów

 

Dr Michał Marciniak z Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów Instytutu „Pomnika – Centrum Zdrowia Dziecka” od 16 roku życia mnóstwo czasu spędza na rowerze, startuje w zawodach w całej Europie, jest w pierwszej dziesiątce Pucharu Polski MTB.

Obecnie lekarz przygotowuje się do wyścigu Epic Series składającego się z trzech etapów na trzech różnych kontynentach. Organizatorzy wyścigu wsparli pomysł akcji charytatywnej na rzecz Kliniki Chirurgii i Transplantacji Narządów.

Jedyni  w Polsce

Celem akcji jest zakup spersonalizowanych lup chirurgicznych dla chirurgów pracujących w klinice. Centrum Zdrowia Dziecka przeprowadziło największą liczbą pionierskich w skali kraju zabiegów medycznych, ratujących zdrowie i życie małych pacjentów. IPCZD jest jednym z największych ośrodków transplantacji narządów u dzieci na świecie oraz jedyną tego typu placówką w Polsce.

Klinika Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Wątroby ma na koncie ponad 1000 zrealizowanych transplantacji nerek, ponad 800 transplantacji wątroby, ale również przeszczepy wielonarządowe, wykonując między 70 a 90 przeszczepów narządów rocznie.

Chirurgia wad wrodzonych noworodków, chirurgia przewodu pokarmowego, wątroby, trzustki i innych gruczołów wydzielania wewnętrznego, leczenie operacyjne nowotworów, chirurgia naczyniowa czy chirurgia klatki piersiowej to inne obszary, którymi zajmują się lekarze zatrudnieniu w klinice.

Wesprzeć zbiórkę można tutaj.

Lupy chirurgiczne są jednym z głównych narzędzi wykorzystywanych przez chirurgów, poprzez powiększanie obserwowanych elementów pozwalają na zwiększenie precyzji pracy w trakcie operacji, przy wielu zabiegach są wręcz niezbędne. W konstrukcji przypominają nieco klasyczne okulary, mają wpasowane w szkła korekcyjne teleskopy z odpowiednim układem optycznym.

Zdjęcie: www.facebook.com/CentrumZdrowiaDziecka


20 czerwca - Nowy termin 16. Biegu po Nowe Życie!

Czytaj więcej...
Partnerzy