Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Mali pacjenci na nartach

 

Już po raz kolejni mali pacjenci Poradni Transplantacji Nerek w Instytucie „Pomniku – Centrum Zdrowia Dziecka” dzięki Fundacji AD-RENalina wybrali się na narty do Białki Tatrzańskiej. Pojechali tam w towarzystwie swojego ulubionego lekarza, kierownik poradni, doktora Jacka Rubika. Trafili na wyśmienitą pogodę i prawdziwą zimę. To już kolejna edycja akcji „Narty dla zdrowie” organizowanej dla dzieci dotkniętych chorobą nerek, po transplantacji i dializowanych.

Ponad tysiąc transplantacji nerek

Fundacja AD-RENalina powstała w 2014 roku z inicjatywy rodziców dzieci dotkniętych chorobą nerek, po transplantacji i dializowanych, ma na celu stworzenie swoim podopiecznym jak najlepszych warunków do budowania poczucia własnej wartości, rozbudzania ciekawości oraz rozwijania samodzielności i kreatywności. Więcej informacji o działalności fundacji można znaleźć tutaj.

Pierwsze przeszczepienie nerki w Centrum Zdrowia Dziecka odbyło się 8 czerwca 1984 roku. We wrześniu zeszłego roku Zespół Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów kierowany przez prof. Piotra Kalicińskiego, we współpracy z Zespołem Kliniki Nefrologii i Transplantacji Nerek kierowanym przez prof. Ryszarda Grendę przeprowadził tysięczną transplantację nerki u dziecka. To stawia Instytut w rzędzie kilku najbardziej doświadczonych ośrodków na świecie.

Zdjęcie: www.facebook.com/CentrumZdrowiaDziecka

 


20 czerwca - Nowy termin 16. Biegu po Nowe Życie!

Czytaj więcej...
Partnerzy