Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Mały Antoś odzyskał wzrok

 

Lekarze z Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach przywrócili wzrok rocznemu Antosiowi. Chłopiec nie widział od urodzenia.

Przeszczepienia rogówki u dzieci, które są obuocznie niewidzące to zabiegi wyjątkowo rzadkie. Rocznie w Polsce rodzi się jedno, dwoje dzieci z wadą powodującą obuoczne niewidzenie. Dlatego to tak wyjątkowy i trudny zabieg. Antoś nie widział od urodzenia, jego mama, Edyta Stasiak opowiada, że szukała pomocy dla synka w różnych miejscach, ale znalazła ją dopiero w Katowicach. Tutejsi lekarze jako jedyni w kraju wykonują takie zabiegi u dzieci.

Kolejni chorzy mają szansę na pomoc

Antosi jest już po transplantacji. – Dziecko obuocznie niewidome przeszło dwa udane przeszczepy w ciągu miesiąca. Dzięki temu jest szansa na pełne odzyskanie wzroku – już używa oka, które przeszczepione było miesiąc temu – mówi dr hab. n. med. Dariusz Dobrowolski z Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach, który operował chłopca.

Adam Trzebinczyk, dyrektor szpitala przypomina, że trwa proces tworzenia w Katowicach Europejskiego Centrum Okulistyki, co jest naturalną konsekwencją posiadanego potencjału kadrowego i sprzętowego. Będzie można tutaj pomagać jeszcze większej liczbie pacjentów.

Zdjęcia: www.facebook.com/oskolejowy

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

 


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy