Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Modernizacja w Ośrodku Dializ

 

Pomieszczenia  w Ośrodku Dializ w Klinice Nefrologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego  Kielcach zostaną wyposażone w nową klimatyzację i wentylację. Prace mają związek z realizacją programu dostosowawczego. – Remont jest niezbędny i prowadzony zgodnie z zaleceniami NFZ i służb sanitarnych – wyjaśnia dr hab. n. med. prof. UJK Andrzej Jaroszyński, kierownik Kliniki Nefrologii w WSzZ.

Nie jest to łatwe przedsięwzięcie ze względu na niemożność przekierowywania dializowanych pacjentów do innych placówek. Dlatego prace remontowe są realizowane głównie w weekendy, w czasie, gdy pacjenci nie są dializowani. Po zamontowaniu wentylacji i klimatyzacji, pomieszczenia w ośrodku zostaną pomalowane. Inwestycja powinna zakończyć się do połowy grudnia. Jest możliwa dzięki dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Starania o ośrodek transplantacyjny

Przypomnijmy, że kielecki szpital przygotowuje się do utworzenia pierwszego w regionie Ośrodka Transplantacyjnego Nerek. Latem szpital wizytowali audytorzy z Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego do spraw Transplantacji „Poltransplant”, audyt miał na celu potwierdzenie wymagań koniecznych do utworzenia ośrodka. Wcześniej wniosek o zgodę na taką działalność szpital złożył do Ministerstwa Zdrowia.

Od listopada zeszłego roku w placówce działa Poradnia Transplantacyjna. Opieką otoczeni są w niej pacjenci po przeszczepie nerki. W tej chwili jest to już ponad 30 osób. W związku z planami utworzenia ośrodka szpital wzbogacił się o nowych specjalistów w dziedzinie transplantologii.

Zdjęcie: wszzkielce.pl

 

 

 


Bieg po Nowe Życie ONLINE za nami - dziękujemy!

Czytaj więcej...
Partnerzy