Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Na przeszczep radiowozem

 

Policjanci wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku pilotowali samochód z mężczyzną oczekującym na przeszczep nerki.

 

Mieszkaniec Nowego Sącza czekający na transplantację nerki otrzymał telefon, że znalazł się dla niego organ i musi pilnie dotrzeć do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Przeczytaj także: 37 lat temu w Zabrzu.

Mężczyzna wsiadł do samochodu, którym kierował jego ojciec. Na drodze krajowej nr 75 wiodącej przez powiat brzeski napotkali jednak duże utrudnienia w ruchu. Zadzwonili na numer alarmowy z prośbą o pomoc.

Na miejsce przyjechał patrol drogówki

Dyżurny z brzeskiej Komendy Powiatowej Policji  podjął decyzję o skierowaniu tam patrolu, by ułatwić im przejazd. Policjanci z wydziału ruchu drogowego brzeskiej komendy szybko zlokalizowali samochód na trasie i pilotowali  mercedesa w kierunku autostrady.

Dyżurny w tym czasie  skoordynował także  patrole z innych jednostek, które miały kontynuować pilotaż na autostradzie aż do samego Krakowa. Nagle podczas podróży mężczyznom zepsuł się samochód uniemożliwiając im kontynuowanie dalszej jazdy. Policjanci z brzeskiej drogówki przejęli chorego mężczyznę i radiowozem przetransportowali go bezpiecznie do szpitala w Krakowie – informują funkcjonariusze.

Ojciec mężczyzny zadzwonił następnego dnia do komendanta brzeskiej policji z całego serca dziękując za otrzymaną pomoc.

Portal Transplantologia.info wspiera Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy