Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Najbardziej innowacyjny szpital w Polsce

 

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku otrzymało 10 stycznia podczas oficjalnej gali na Zamku Królewskim w Warszawie nagrodę w kategorii “Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital”. Nagrodę wręczył Minister Zdrowia.

Organizatorami konkursu „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny 2018” są wydawnictwo „Termedia” i czasopismo „Menedżer Zdrowia”. Nagrody przyznawane są od 18 lat w różnych kategoriach: innowacyjny szpital, zdrowie publiczne, działalność edukacyjno-szkoleniowa, działalność charytatywna, media i public relations). W tegorocznej edycji gdańskie UCK zwyciężyło w dziedzinie innowacyjności.

Nowoczesne rozwiązania

Organizatorzy konkursu podkreślali, że dzięki innowacjom wprowadzanym przez placówkę proces diagnostyki i leczenia przebiega sprawniej, a pacjenci mogą skorzystać z nowych możliwości. Wyróżnili m.in. system zarządzania salami operacyjnymi, tzw. booking. Docenili także usprawnienia w procesie rejestracji pacjentów – system kolejkowy Qumatic, „intuicyjną, przyjazną i funkcjonalną stronę internetową”, a także automatyczną identyfikację wyrobów medycznych w oparciu o standardy GS1. Elektroniczny obieg dokumentacji i 5. stopień dojrzałości cyfrowej EMRAM również miały wpływ na przyznanie nagrody. W uzasadnieniu podkreślano innowacyjne działania medyczne: wykorzystanie druku 3D, pierwszą w Polsce implantację zestawu do regulacji przepływu na poziomie przedsionków serca i wiele innych.

– Nie otrzymalibyśmy tej nagrody bez współpracy całego zespołu, któremu bardzo dziękuję za zaangażowanie – powiedział Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny UCK, odbierając nagrodę. – Przyznana nagroda obliguje nas do podejmowania dalszych wyzwań i rozwoju innowacyjnych rozwiązań. Jest kapitalnym docenieniem pracy naszego zespołu, wspieranego potencjałem naszej Uczelni – komentuje dyrektor. – Nasze działania innowacyjne zauważane są także przez inne branże. W listopadzie otrzymaliśmy prestiżową nagrodę branży logistycznej przyznawaną przez GS1, „Kod Innowacyjności” za innowacyjne zastosowanie kodów paskowych w obrocie materiałowym, poprawiające między innymi bezpieczeństwo naszych pacjentów. Jednak wyróżnienie w naszej branży jest dla nas szczególnie cenne – dodaje.

Także Gdański Uniwersytet Medyczny został doceniony w konkursie, zwyciężając w kategorii działalność edukacyjno-szkoleniowa.

Zdjęcie: Sylwia Mierzewska UCK


15. Bieg po Nowe Życie już 7 września!

Czytaj więcej...
Partnerzy