Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Nowoczesne łóżka od Fundacji z Pompą

 

Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką przekazała Oddziałowi Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku dziewięć elektrycznie sterowanych  łóżek. Wartość rynkowa każdego z nich wynosi od 17 do 20 tys. zł.

W 2018 roku Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką obdarowała Klinikę Pediatrii, Hematologii i Onkologii UCK pierwszą transzą nowoczesnych łóżek. Wtedy przekazano łącznie 14 łóżek: 10 pełnowymiarowych oraz 4 niemowlęce. Teraz na dostarczono kolejne 9 łóżek, wśród których znalazło się jedno dla najmłodszych dzieci.

Łóżka jak mercedesy

– Te łóżka to prawdziwe mercedesy – mówiła prof. Adamkiewicz-Drożyńska, ordynator Kliniki  Pediatrii, Hematologii i Onkologii UCK, dziękując za ten ważny prezent.

Eleganza 2 Premium i Tom 2 to elektrycznie sterowane, nowoczesne łóżka, zamawiane do najnowocześniejszych szpitali w Europie. Materac przeciwodleżynowy, opcja ustawienia wysokości w  poziomie, co umożliwia dostosowanie łóżka do wieku pacjenta, i wiele innych – to tylko niektóre z ich funkcji. Od teraz korzystać z nich mogą wszyscy pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej, w którym diagnozowane i leczone są hematologiczne choroby nowotworowe, takie jak białaczki czy chłoniaki, oraz nieonkologiczne zaburzenia hematologiczne, zaburzenia immunologiczne wrodzone i nabyte.

Pomagają rodzice pacjentów

Łóżka zakupione zostały przez Fundację z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką za środki przekazane od sponsorów i ze zbiórki publicznej. Wsparcia w zakupie udzieliły firmy LPP i Apteki Gemini. Na całość wydano 322 100,93 zł, przy czym od 2018 roku wartość rynkowa łóżek wzrosła.

Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką działa na rzecz Oddziału Hematologii Dziecięcej gdańskiego UCK, jego pacjentów i ich rodzin. Organizuje zajęcia muzyczne i plastyczne dla dzieci i wsparcie psychologiczne dla rodziców. Fundację założyli w 2013 roku rodzice dzieci, które wówczas leczyły się z nowotworów krwi. Więcej informacji o działalności fundacji można znaleźć tutaj.

Zdjęcie: Sylwia Mierzewska UCK


Bieg po Nowe Życie ONLINE za nami - dziękujemy!

Czytaj więcej...
Partnerzy