Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Nowy sprzęt w gdańskim UCK

18 milionów złotych w ramach pożyczki otrzymało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku od Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowego sprzętu oraz doposażenie szpitalnej apteki w specjalnego robota. Jak podkreśla Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, 18 milionów złotych to bardzo duże wsparcie dla szpitala, który jest także jednym z najważniejszych polskich ośrodków transplantacyjnych.

– Bardzo cenimy sobie współpracę z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A, która wcześniej wsparła nas podczas udanego procesu restrukturyzacji.  Nowe środki zostaną przeznaczone m.in. na zakup nowoczesnego sprzętu do Centrum Medycyny Nieinwazyjnej, który zdecydowanie usprawni proces diagnostyki i leczenia naszych pacjentów – mówi Jakub Kraszewski.

Za pieniądze z pożyczki zakupione zostaną dwa angiografy komputerowe, tomograf komputerowy stacjonarny oraz aparat RTG. Co istotne, środki będą również wykorzystane w procesie innowacji szpitalnej apteki, a to za sprawą robota do automatycznego przygotowania leków cytostatycznych.

– Przy pomocy takiego robota leki cytostatyczne będą mogły być przygotowane szybko, dokładnie i w sposób bezpieczny dla personelu i pacjenta. Zwiększy się też wydajność pracowni, ponieważ personel zostanie odciążony przez automatyczne przygotowanie leków – wyjaśnia lek. Adam Sudoł, zastępca dyrektora naczelnego ds. logistyki medycznej.

źródło: inf. pras. UCK


Za nami 17. Bieg po Nowe Życie!

Czytaj więcej...
Partnerzy