Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

O transplantologii w Perle Mazur

 

ARENA Festiwal film & music to najmłodszy polski festiwal muzyki filmowej, jest organizowany dopiero od 2017 roku. Już pierwsza edycja tego wydarzenia spotkała się z dużym zainteresowaniem, koncertów wysłuchało 3,5 tysiąca melomanów.

Nieprzypadkowy był wybór Ostródy, miasta nazywanego Perłą Mazur. Partnerem festiwal jest tamtejsze Centrum Targowo-Konferencyjne EXPO Mazury, w halach którego odbywają się koncerty i część wydarzeń towarzyszących. Dyrektorem artystycznym festiwalu i jego pomysłodawcą jest Piotr Sułkowski, dyrygent, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej.

Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach od 28 do 29 czerwca, początek to TreVoci, czyli polskie trio muzyczne wykonujące muzykę klasyczną i pop operową. W programie festiwalu znalazło się także spotkanie „Transplantologia bez tajemnic”.

– Co to znaczy darować komuś życie? Świadomie ofiarować siebie? Tego będziecie mogli dowiedzieć się podczas spotkań z lekarzami, specjalistami transplantologii. Wspólnie z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Olsztynie, Poltransplantem oraz Fundacją DKMS organizujemy w holu Centrum Targowo-Konferencyjnego EXPO Mazury w Ostródzie stoiska, na których będzie można porozmawiać o medycznych i etycznych aspektach przeszczepów organów, wyrażamy zgód, przeszczepach szpiku kostnego – zapraszają organizatorzy dodając, że cieszą się, że w ramach festiwalu mogą pomóc rozmawiać o tak trudnych sprawach.

Więcej informacji o wydarzeniu i całym festiwalu można znaleźć tutaj.


Bieg po Nowe Życie ONLINE za nami - dziękujemy!

Czytaj więcej...
Partnerzy