Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

On jest po transplantacji, ona na dializach

 

Pacjenci po przeszczepieniach zawsze wspierają się w trudnych chwilach. Nie inaczej jest teraz, gdy tysiące mieszkańców Ukrainy muszą uciekać przed wojną

Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji, które jest partnerem Biegu po Nowe Życie przygotowuje się razem z innymi organizacjami zrzeszającymi pacjentów po przeszczepieniach do mistrzostw Europy w Oksfordzie.

– Rozmawiamy o różnych organizacjach kwestiach. W związku z sytuacją na Ukrainie przerodziło się to w gorącą linię z propozycjami, jak pomóc – opowiada Krystyna Murdzek, prezeska stowarzyszenia.

Małżeństwo będzie potrzebowało pomocy w Polsce

Pojawiają się różne prośby o wsparcie, np. pomoc w transporcie pacjenta mieszkającego w Odessie, a przebywającego obecnie w klinice w Mińsku. Pomocy potrzebuje także małżeństwo, kobieta dializowana i mężczyzna po przeszczepie nerki. Jadą z Nikołowa do Przemyśla, jeszcze w poniedziałek powinni dotrzeć do Lwowa. Mają ze sobą kota, ale dla niego już udało się znaleźć opiekuna.

Poszukiwany jest pokój

Dla uchodźców z Nikołowa poszukiwany jest pokój w Przemyślu. Kontakt: telefon numer 697 222 129, Krystyna Murdzek, prezes Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji.

Ze wsparciem pośpieszyło także wielu lekarzy. Pomoc oferuje m.in. prof. Zbigniew Włodarczyk, twórca i szef bydgoskiej Kliniki Transplantologii i Chirurgii Ogólnej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1, dziekan wydziału lekarskiego Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i przyjaciel Biegu po Nowe Życie. – Zapewnijmy uchodźcom z Ukrainy bezpłatne konsultacje i leczenie w naszych prywatnych gabinetach i praktykach medycznych. Osobiście ogłaszam bezpłatne konsultacje dla uchodźców po przeszczepie nerki – deklaruje profesor Włodarczyk.

Hotel Gołębiewski – Główny Partner 20. Biegu po Nowe Życie


Bieg po Nowe Życie

Czytaj więcej...
Partnerzy