Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Pięcioletni Antoś czeka na dawcę szpiku

 

Antoś zamiast cieszyć się pierwszym śniegiem, lepieniem bałwana i możliwością jazdy na sankach od miesiąca leży w szpitalu. Fundacja DKSM i rodzice chłopca proszą: rejestrujcie się w bazie dawców szpiku.

Antoś choruje na młodzieńczą białaczkę mielomonocytową. To bardzo rzadki rodzaj białaczki, zwykle występuje u dzieci poniżej drugiego roku życia. U Antosia zaczęło się od zwykłego bólu brzucha, przeziębienia i braku apetytu. Wioząc go do szpitala rodzice nie spodziewali się, że usłyszą taką diagnozę. Jedyną skuteczną metodą leczenia tego rodzaju białaczki jest przeszczep szpiku. Niestety, okazało się, że nikt z rodziny nie może być dawcą dla chłopczyka. Trzeba szukać dla niego dawcy niespokrewnionego.

Na razie w bazie dawców nie ma genetycznego bliźniaka chłopczyka. Trzeba szukać nowych potencjalnych dawców. Wystarczy poświęcić kilka minut aby zamówić pakiet rejestracyjny online na: www.dkms.pl

W zeszłym roku aż 61 proc. Polek i Polaków potrzebujących przeszczepu szpiku znalazło dawców w naszym kraju. Czy uda się znaleźć dawcę także dla Antosia?


Bieg po Nowe Życie ONLINE za nami - dziękujemy!

Czytaj więcej...
Partnerzy