Transplantologia


Podziel się

Dowiedz się więcej o akcji

Czytaj

Piękna akcja policjantów i piłkarzy

 

Blisko 90 osób zdecydowało się zarejestrować jako potencjalni dawcy szpiku kostnego podczas akcji zorganizowanej przez kluczborską policję oraz drużynę piłki nożnej z Kuniowa.

Wspólna akcja odbyła się w kluczborskiej Komendzie Powiatowej Policji oraz na terenie obiektu LZS-u w Kuniowie. Jej inicjatorami ze strony policji byli kluczborscy dzielnicowi, mł.asp. Krzysztof Trefoń oraz sierż.sztab. Marta Kuziel, natomiast współorganizatorzy przedsięwzięcia z LZS-u to Ryszard Okaj i Andrzej Sofiński.

Akcja podzielona była na dwa etapy. Najpierw wolontariusze z Zespołu Szkół Licealno Technicznych w Kluczborku prowadzili na terenie komendy rejestrację dawców oraz udzielali niezbędnych informacji, w tym czasie zarejestrowało się  ponad 30 osób, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych komendy. Później wolontariusze udali się na obiekt LZS-u w Kuniowie, tam do akcji przyłączyli się zaproszeni goście, zastępca burmistrza Kluczborka Roman Kamiński oraz członek rady powiatu Artur Nowak, a w bazie Fundacji DKMS zarejestrowały się kolejne osoby. Zaproszenie do akcji przyjęła również drużyna LZS-u Polonii Smardy, wszyscy zawodnicy na czele z trenerem Jackiem Gierczykiem zarejestrowali się jako potencjalni dawcy.

Zdjęcie: kluczbork.policja.gov.pl


Zapisz się na 16. Bieg po Nowe Życie ONLINE - już 21 czerwca - godz. 16.00. Zapraszamy

Czytaj więcej...
Partnerzy